Bazalt jako zamiennik stali

Pod względem wytrzymałości na rozciąganie zbrojenie bazaltowe jest znacznie lepsze od zbrojenia stalowego i w niektórych obszarach konstrukcji stal można nim łatwo zastąpić. Ponadto kompozytowy pręt zbrojeniowy ma wiele innych zalet technicznych i użytkowych, dlatego w wielu przypadkach jego zastosowanie jest nawet bardziej uzasadnione niż użycie stali.

Zbrojenie bazaltowe ma wyjątkowe właściwości techniczne

Z wytrzymałością na rozciąganie trzykrotnie wyższą niż zbrojenie stalowe i półtora raza większą niż zbrojenie z włókna szklanego, pręty bazaltowe są mniej narażone na złamanie i doskonale się sprawdzają przy obciążeniach zginających. Ponadto, dzięki naturalnej odporności na działanie agresywnych mediów i zmian temperatury, świetnie nadają się do miejsc o trudnych warunkach eksploatacyjnych (posadzki przemysłowe, fundamenty, nawierzchnie drogowe, wzmocnienia linii brzegowych, nabrzeża itp.)

Zamiennik-stali-basalttech.pl

Redukcja masy

Ograniczenie ciężaru elementów przy zachowaniu parametrów wytrzymałościowych.

Brak korozji

Produkty bazaltowe nie korodują, dzięki czemu konstrukcje zachowują trwałość i estetykę na lata.

Ekologia

Zastosowanie produktów bazaltowych ogranicza emisję CO2 do atmosfery.

Tkanina bazaltowa - basalttech.pl

Kompozyty i tkaniny

Budownictwo morskie - basalttech.pl

Budownictwo morskie

znak-drogowy-na-drodze

Budownictwo drogowe, mostowe

Wykorzystaj możliwości bazaltu – sprawdź, co proponujemy

Jesteś zainteresowany wykorzystaniem bazaltu w swojej firmie? Zapraszamy do kontaktu. Chętnie przedstawimy zalety i możliwości zastosowania produktów Basalttech oraz konkretną ofertę.