Bazaltowa geosiatka

GridBas Asf - bazaltowa geosiatka do betonu asfaltowego

 

Służy do wzmocnienia betonu asfaltowego, umożliwia rozłożenie obciążeń mechanicznych i zapobiega deformacji. Absorbuje naprężenia spowodowane licznymi krótkotrwałymi obciążeniami kół pojazdów oraz naprężenia w przekrojach poprzecznych wywołane obciążeniami długotrwałymi powstającymi wskutek różnic temperatury podbudowy i nawierzchni. Zapobiega nadmiernym odkształceniom poziomym warstw konstrukcji drogi – nawet do 30%.

bazaltowa-geosiatka-do-asfaltu

Wykorzystaj możliwości bazaltu – sprawdź, co proponujemy

Jesteś zainteresowany wykorzystaniem bazaltu w swojej firmie? Zapraszamy do kontaktu. Chętnie przedstawimy zalety i możliwości zastosowania produktów Basalttech oraz konkretną ofertę.

GridBas Geo - bazaltowa geosiatka do gleby

Stosuje się ją do stabilizacji podłoża. Służy do wzmacniania konstrukcji gruntowych przy budowie dróg, linii kolejowych, budowli hydrotechnicznych, rurociągów, składowisk odpadów, wzmacniania podłoża gruntowego fundamentów oraz ochrony przeciwerozyjnej skarp, nasypów i wykopów z zastosowaniem roślinnego obsiewu gleby i traw.

GridBas Uni - bazaltowa geosiatka do robót ogólnobudowlanych

 

Jest to uniwersalna geosiatka do wielu zastosowań. Może być używana do wzmacniania poziomych spoin ścian murowanych w celu zwiększenia nośności muru, łączenia warstw ścian wielowarstwowych, wzmacniania jastrychów podłogowych, tynku ściennego, a nawet ścieżek ogrodowych.

bazaltowa-geosiatka-do-prac-budowlanych

GridBas Ele - bazaltowa siatka elewacyjna

 

Służy do wzmocnienia tynków zewnętrznych i wewnętrznych w budynku. Pomaga w uzyskaniu gładkiej powierzchni tynku o zwiększonej odporności na spękania. Pełni rolę pionowego wzmocnienia ściany. Siatkę można stosować do ochrony elewacji budynków i wzmacniania naprawianych elementów.

GridBas Mur - bazaltowa geosiatka do wzmacniania murów

Zastosowanie siatki pozwala na wzmocnienie spoin poziomych ścian murowanych, w tym ścian z pustaków ceramicznych i bloczków z betonu komórkowego. Siatka umożliwia też łączenie warstw ścian trójwarstwowych – przewiązanie muru nośnego np. z pustaków ceramicznych z warstwą elewacyjną wykonaną z cegły pełnej.