height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=243838720995564&ev=PageView&noscript=1" /

Perłowa Dolina w Bydgoszczy

Perłowa Dolina jest inwestycją realizowaną na Górzyskowie u zbiegu ulic KossakaPięknej i Orlej, obejmująca budowę 235 mieszkań

  • Zastosowana technologia:
  • Fibroslab Heavy Duty Hydro

O projekcie

Perłowa Dolina to nowoczesny kompleks mieszkalny realizowany w Bydgoszczy przez firmę NK Polska Development. To również perła na liście referencji naszej firmy.

Nasi pracownicy wspólnie z Lafarge Polska i zespołem badawczym Politechniki Białostockiej odpowiadała za dostosowanie technologii fibrobetonu w projekcie.

Nasza firma wspólnie z Lafarge Polska i zespołem badawczym Politechniki Białostockiej odpowiadała za dostosowanie technologii fibrobetonu do systemu betonu wodoszczelnego zwanego “białą wanną”. Jest to największa tego typu realizacja w Europie oraz najnowocześniejsza technologia poprawy jakości betonu dostępna na rynku. Zastosowanie włóknobetonu umożliwiło wyeliminowanie ciężkich i drogich izolacji powłokowych oraz skróciło czas wykonania tego elementu budynku.

Pierwszy etap realizacji wymagał zużycia 5.800,00m3 betonu o wartości ponad 1.650.000,00 PLN netto. W trakcie opracowywania jest rozwiązanie polegające na zastąpieniu zbrojenia ze stalowych prętów żebrowanych prętami z włókna szklanego i bazaltowego w II i III etapie budowy.

Nasi projektanci przeanalizują materiały dotyczące inwestycji naszych klientów oraz określą metodę zastąpienia rozwiązań tradycyjnych opracowanymi przez nas rozwiązaniami.

Zastosowane rozwiązanie:
FibroSlab Heavy Duty Hydro (HDH) – wszędzie tam, gdzie wodoszczelność betonu jest równie ważna co zbrojenie konstrukcji.