Pręty bazaltowe

Pręty zbrojeniowe RebarBas – zbrojenie mocniejsze niż stal. Bez korozji!

Zbrojenie mocniejsze od stali? To możliwe. Pręty zbrojeniowe RebarBas wykonane z naturalnego bazaltu to rewolucja w branży budowlanej. Są 4 razy bardziej wytrzymałe od stali, odporne na korozję, bardzo trwałe, a przy tym lekkie, naturalne i przystosowane do recyklingu. Sprawdź ich możliwości!

RebarBas – bazaltowe pręty zbrojeniowe

RebarBas jest prętem z ciągłym spiralnym użebrowaniem, wytworzonym metodą pultruzji z włókien bazaltowych z użyciem bardzo wytrzymałej żywicy. Bazalt jest naturalnym materiałem kompozytowym, ekologicznym, przystosowanym do recyklingu, trwałym i zapewniającym szerokie możliwości zastosowania.

Bazaltowe pręty zbrojeniowe RebarBas charakteryzują się większą niż stal wytrzymałością przy mniejszych średnicach – pręt 8 mm zastępuje standardowy pręt stalowy 10-12 mm. Dzięki temu pozwalają na uzyskanie takich samych właściwości elementu przy jego mniejszej grubości. Są też lekkie, a tym samym znacznie tańsze w transporcie.

To zaledwie część ich zalet!

Różne rodzaje prętów zbrojeniowych - basalttech.pl

Drut zbrojeniowy – oszczędzaj dzięki technologii bazaltowej

Pod względem wytrzymałościowym zbrojenie bazaltowe przewyższa stal zbrojeniową. Jednocześnie jest 3 razy lżejsze, nie koroduje, nie tworzy mostków termicznych i nie traci właściwości nawet pod wpływem ekstremalnie niskich temperatur czy stałego kontaktu z wodą lub innych agresywnych czynników środowiskowych. Dzięki swoim licznym zaletom drut zbrojeniowy RebarBas pozwala na optymalizację kosztów budowlanych, a tym samym pomaga firmom skuteczniej konkurować o klienta.

3 razy lżejsze niż stal zbrojeniowa

Lekkie pręty bazaltowe są łatwe w transporcie i składowaniu. Można je przewozić w większych ilościach bez konieczności stosowania specjalnych pojazdów i procedur, oszczędzając czas i pieniądze.

Niezwykle wytrzymałe

Duża odporność mechaniczna sprawia, że zbrojenie bazaltowe może mieć mniejszą średnicę niż stalowe. Dzięki temu można oszczędniej gospodarować materiałami koniecznymi do wybudowania bezpiecznej konstrukcji.

Odporne na korozję

Pręty bazaltowe nie korodują wewnątrz betonu i bardzo długo zachowują swoje właściwości. Dzięki temu sprawdzają się również tam, gdzie są narażone na działanie wody i agresywnego środowiska.

Nagłówek wprowadzający do oferowanych produktów

Zastosowanie zbrojenia bazaltowego w budownictwie jest bardzo szerokie. Pręty bazaltowe sprawdzają się przy:

  • konstrukcjach murowych – w tym konstrukcjach architektonicznych, kolumnach, ogrodzeniach itp.,
  • zbrojeniu betonu – w tym w posadzkach przemysłowych, fundamentach, płytach chodnikowych, a nawet konstrukcjach odpornych na trzęsienia ziemi,
  • silnie korozyjnych warunkach – m.in. w rurach kanałowych, basenach, zbiornikach, studniach, portach, suchych dokach,
  • budowie dróg – m.in., autostrad, mostów czy pasów startowych.


Zastosowanie technologii zbrojenia bazaltowego pomoże wypracować przewagę w niezwykle konkurencyjnej branży budowlanej. Zaoferuj swoim klientom trwałość, bezpieczeństwo i korzystne ceny. Sprawdź, gdzie jeszcze można wykorzystać zbrojenie bazaltowe.

Pręty bazaltowe stosowane na budowie - basalttech.pl

Wyroby z bazaltu – rewolucja w branży budowlanej, przemyśle i produkcji

Pręty zbrojeniowe RebarBas to nie jedyny sposób na zastosowanie bazaltu. Z tego ekologicznego surowca coraz częściej korzysta się zarówno w budownictwie, jak i w przemyśle oraz przy produkcji. Sprawdź, jak jest wykorzystywany w poszczególnych branżach.

ZAMIENNIK STALI

Zbrojenie betonu - basalttech.pl

ZBROJENIE DO BETONU

AUTOMOTIVE

Budownictwo morskie - basalttech.pl

BUDOWNICTWO MORSKIE

znak-drogowy-na-drodze

BUDOWNICTWO DROGOWE MOSTOWE

Wykorzystaj możliwości bazaltu – sprawdź, co proponujemy

Jesteś zainteresowany wykorzystaniem bazaltu w swojej firmie? Zapraszamy do kontaktu. Chętnie przedstawimy zalety i możliwości zastosowania produktów Basalttech oraz konkretną ofertę.