Płyty fundamentowe z rozproszonym zbrojeniem bazaltowym – szybsze i tańsze w budowie niż tradycyjne

Poznaj nowy ekonomiczny sposób na konstrukcję płyt fundamentowych. Bazaltowe zbrojenie płyty fundamentowej to prawdziwa rewolucja – zapewnia znakomite parametry w zakresie wytrzymałości, a jednocześnie jest tańsze niż tradycyjna stal. Płyty fundamentowe ze zbrojeniem bazaltowym pozwalają też skrócić czas przeprowadzania prac, a tym samym dodatkowo zaoszczędzić!

Bazaltowe płyty fundamentowe – mocne, trwałe i bez ryzyka korozji

Bazalt to naturalny surowiec mineralny, który po odpowiedniej obróbce doskonale nadaje się do wzmacniania materiałów i konstrukcji. W płytach fundamentowych z powodzeniem pozwala redukować a nawet eliminować zbrojenie stalowe.

Płyty fundamentowe ze zbrojeniem rozproszonym w postaci włókna bazaltowego (płyty fundamentowe z fibrobetonu) są tańsze, a jednocześnie bardziej wytrzymałe niż klasyczne. Charakteryzują się także łatwością wykonania, nawet dla mniej doświadczonej ekipy budowlanej. Ponadto rezygnacja ze stali zbrojeniowej skutecznie zmniejsza ryzyko występowania korozji. 

Dzięki licznym zaletom bazaltowe płyty fundamentowe zdobywają rosnącą popularność na świecie – to technologia, która za granicą staje się coraz bardziej powszechna. Zainwestuj w płyty fundamentowe zbrojone rozproszonym włóknem bazaltowym już teraz i zwiększ konkurencyjność swojej firmy na rynku!

Pręty bazaltowe stosowane na budowie - basalttech.pl
Projektowanie konstrukcji budowlanych- basalttech.pl

Płyta fundamentowa zbrojona włóknem bazaltowym – projektowanie i dostosowywanie projektów tradycyjnych do technologii Basalttech

Basalttech zajmuje się projektowaniem i wykonawstwem bazaltowych płyt fundamentowych, głównie w zakresie budownictwa jednorodzinnego. Rozproszone bazaltowe zbrojenie płyty fundamentowej zapewnia jej wysoką wytrzymałość, odporność na korozję, lepszą termoizolacyjność oraz doskonałe właściwości mechaniczne, fizyczne i chemiczne.

Zapewniamy kompleksową realizację i szeroki wybór rozwiązań dopasowanych do różnych potrzeb. Nasza oferta obejmuje między innymi:

  • FibroSLAB Standard – płytę dostosowaną do budownictwa szkieletowego. Izolacja termiczna jest w tym przypadku przeniesiona nad płytę i łączona z izolacją znajdującą się w rdzeniu ściany. Przy odpowiednich warunkach gruntowych ten model fundamentu można zrealizować nawet w jeden dzień;
  • FibroSLAB Comfort – płytę przeznaczoną pod klasyczny układ warstw podłogowych. Izolacja płyty fundamentowej (XPS o nośności od 300 do 500 kPa) jest umieszczana od spodu, na płycie montuje się instalacje, np. ogrzewania podłogowego, wodno-kanalizacyjną i elektryczną, a następnie całość wykańcza się warstwą posadzki;
  • FibroSLAB Prestige – rozwiązanie dla osób chcących wykonać płytę fundamentową grzewczą. Płyta zatarta jest do standardu gotowego podkładu (jastrychu), na którym można ułożyć płytki ceramiczne, panele lub inną okładzinę;
  • FibroSLAB Izodom – połączenie dwóch rozwiązań – prefabrykowanych kształtek styropianowych i fibrobetonu – w celu uzyskania najlepszego parametru izolacji termicznej płyty i możliwie najniższej ceny wykonania fundamentu. Może być stosowana jako grzewcza płyta fundamentowa. 

 

Płyty fundamentowe z fibrobetonu, zbrojone włóknem bazaltowym, coraz częściej wypierają rozwiązania tradycyjne. Chcesz stać się liderem w branży i zaproponować swoim klientom najnowocześniejsze rozwiązania? Zapraszamy do współpracy.

Płyta fundamentowa zbrojona włóknem bazaltowym – szybsza i tańsza budowa

Dzięki wykorzystaniu właściwości bazaltu płyty fundamentowe z fibrobetonu charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością, a ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Nasza oferta obejmuje płyty fundamentowe pod domy jednorodzinne wykonywane zgodnie z parametrami projektu budowlanego, instalacji itp. Dowiedz się więcej!

Równie wytrzymałe co fundamenty zbrojone stalą

Pod względem wytrzymałości i trwałości bazaltowe płyty fundamentowe cechują się taką samą, a często nawet lepszą jakością niż fundamenty zbrojone stalą.

Dostosowane do konkretnych wymagań

Zapewniamy szeroki wybór modeli płyt fundamentowych dostosowanych do różnych technologii budowy. Adaptujemy też projekty płyt tradycyjnych do technologii bazaltowej.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Wykonanie płyty fundamentowej zbrojonej włóknem bazaltowym jest tańsze i szybsze niż w przypadku tradycyjnych fundamentów. Dzięki temu nasi partnerzy oszczędzają!

Płyty fundamentowe ze zbrojeniem bazaltowym – dowiedz się więcej

Interesują Cię dodatkowe informacje? Zachęcamy do sprawdzenia listy pytań najczęściej zadawanych przez naszych klientów. Dowiedz się więcej o technologii, którą wykorzystujemy i naszej ofercie. Nie znalazłeś odpowiedzi, która Cię satysfakcjonuje? Zapraszamy do kontaktu!

Standardowo do izolacji płyt fundamentowych stosuje się XPS, czyli tzw. styrodur. Jest to materiał o mniejszej nasiąkliwości i większej wytrzymałości. Styropian EPS również można zastosować pod płytę
fundamentową, jednak powinien charakteryzować się zmniejszoną nasiąkliwością. Każdą z tych izolacji należy uwzględnić w obliczeniach. Zastosowanie styropianu EPS może nieść za sobą
dodatkową izolację od podłoża w postaci folii oraz zwiększenie grubości płyty lub jej zbrojenia. Z tych względów zalecamy stosowanie styroduru.

Tak, zmiana sposobu posadowienia nie wymaga zmiany pozwolenia na budowę, a jedynie projektu wykonanego przez uprawnionego projektanta. Możemy zaprojektować płytę fundamentową na
podstawie udostępnionego projektu.

Cena płyty fundamentowej jest uzależniona od wielu czynników. Koszty płyty jak i fundamentów tradycyjnych zależą między innymi od rodzaju gruntu, głębokości posadowienia, wielkości i kształtu
budynku oraz kosztów robocizny. W wielu projektach koszt wykonania płyty fundamentowej jest niższy od kosztów budowania tradycyjnych fundamentów. Na korzyść tego rozwiązania wpływa to, że w cenie płyty fundamentowej zawiera się koszt wykonania podłogi na gruncie. W praktyce napotkamy na ogromne rozbieżności w wycenach, które są indywidualne dla każdego projektu oraz
lokalizacji.

Małe płyty fundamentowe mogą powstać nawet w 3-4 dni, na większe potrzeba zazwyczaj od 4 do 7 dni. Zależne jest to głównie od konieczności przygotowania podłoża oraz warunków
atmosferycznych. Ułożenie mieszanki betonowej w przygotowanym wykopie i po ułożeniu ocieplenia wykonywane jest zazwyczaj w jeden dzień.

Płyty fundamentowe z rozproszonym zbrojeniem bazaltowym – zamów projekt

Wystarczy napisać lub zadzwonić i przesłać kilka podstawowych dokumentów (rzuty i przekroje budynku wraz z projektem instalacji, badanie geotechniczne, Plan Zagospodarowania Terenu lub inne wymagane dokumenty), aby w ciągu 7 dni otrzymać ofertę z wyceną. Zapraszamy do kontaktu – również jeśli chcesz jedynie uzyskać więcej informacji na temat naszych produktów lub warunków współpracy.